Hailey Bieber, Sadece Bir Telefon Kılıfıyla Nasıl Milyonlarca Dolar Kazandı? İşte Arkasındaki Dâhiyane Taktik!

Kılıfı telefonuna takan selfie yapmak için aynanın karşısına geçiyor öyle değil mi? Bu fonksiyonel kılıf, görünüşe bakılırsa birçok kadının oldukça hoşuna gitmiş durumda.

Gelin bu telefon kılıflarını ve ardındaki pazarlama taktiğini irdeleyelim.

Hailey Bieber, güzellik ve teknolojinin sürekli değişen dünyasında adından söz ettirmeyi daima başarır.

Bieber’ın güzellik markası Rhode’un tanıttığı dudak parlatıcı bölmesi olan telefon kılıfı, yalnızca kullanışlı bir aksesuar olmanın ötesinde ustaca düşünülmüş bir pazarlama aracıdır. 

Bieber’ın ürününü piyasaya sürdüğünden beri bir milyondan fazla satış yapması da bunu kanıtlar niteliktedir. Rhode’un dudak parlatıcısı tutuculu telefon kılıfı, Bieber’ın en çok satan ‘Peptide lip treatment’ isimli ürününe tutacak görevi görecek şekilde tasarlanmıştır.

Bunun sebebi ise Rhode’un bu ürünü, tüketicilerin günlük yaşamlarına entegre ederek akıllı telefonları kadar vazgeçilmez hâle getirmektir.

Bu ürün, şu anda çantalarımızın veya ceket ceplerimizin derinliklerinde kaybolan dudak parlatıcılarının kolayca bulunmasını sağlar. Ayrıca ayna selfieleri çağında olduğumuzu düşündüğümüzde, bu telefon kılıfı Rhodes için ücretsiz bir pazarlama akışıdır. 

Özetle dudak parlatıcı bölmesi bulunan bu telefon kılıfı bir aksesuardan çok daha fazlasıdır. Çok az bir maliyetle marka görünürlüğünü arttıran, tüketicilerin ilgisini çeken ve kadınların ortak sorununu çözen bir ürün. Sizce de dâhiyane bir taktik değil mi?

Kaynaklar: Wired

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x