Yüksek Tansiyonu Olanların Favorisi: Bu Bitki Tansiyonu 12.8’e Sabitliyor, Hiçbir Şekilde Yükselmiyor!

En büyük sağlık problemlerinden biri yüksek tansiyon. Tansiyon düşürmek için ayran, sarımsak ve birçok meyve tüketiliyor olsa da, bu yöntemlerin içinde en etkilisi gökçe otu olarak biliniyor. Uzmanlar, birçok yerde bulunan mucizevi bitkinin tansiyon sabitlemede oldukça başarılı olduğuna dikkat çekmekte.

Orta ve ilerleyen yaşlarda sıklıkla görülen tansiyon problemleri, insanların hayat kalitesine büyük zarar veriyor.

Bu tür sorunların önüne geçebilmek için stresten uzak bir hayat ve spor tavsiye ediliyor olsa da, tansiyon için en belirleyici faktör beslenme şeklinde yatmakta.

TANSİYONU 12.8’E SABİTLİYOR! KALP RİTMİNİ DÜZENLİYOR

Yüksek tansiyon hastalarına son yıllarda sıklıkla tavsiye edilen ve halk arasında tuzlu ayran ya da sarımsak gibi bilinen yöntemlerden çok daha etkili olduğu görülen gökçe otu, her geçen gün aktarların gözdesi haline gelmeye devam ediyor.

Yüksek tansiyonu düşürmek, nabzı artırmak ve kalp ritmini hızlandırmak gibi özellikleriyle dikkat çeken gökçe otu, doktorlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilmekte.

GÖKÇE OTU’NUN FAYDALARI NELERDİR

Ökseotugiller ailesine ait olan gökçe otu, yeşil renkli genç filizleri olan küçük bir çalıdır. Ülkemizde doğal olarak yetişen Adi ökseotu ve Zeytin ökseotu çeşitleri vardır. Yapraklarında tanen, urson, inosit, saponin ve viscine gibi yapışkan, esnek ve yumuşak bir reçine bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x